SiTIME SIT3821AC-2C-33EG
SIT3821AC-2C-33EG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-2C-33EG
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AC-2C-33EG.pdf
Availability of SIT3821AC-2C-33EG
QUANTITY
SIT3821AC-2C-33EG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-2C-33EG
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-2C-33EG
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3821
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-2C-33EG
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-2C-33EG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-2C-33EG Details Description
Related parts for SIT3821AC-2C-33EG
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 150mA Backlight 10-SON (3x3) datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 102.48VC P600 datasheet.pdf
LED PRISM 3MM 587NM YLW ALINGAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #0 4.63" datasheet.pdf