SiTIME SIT3821AC-2C-33NB
SIT3821AC-2C-33NB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-2C-33NB
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AC-2C-33NB.pdf
Availability of SIT3821AC-2C-33NB
QUANTITY
SIT3821AC-2C-33NB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-2C-33NB
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-2C-33NB
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-2C-33NB
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-2C-33NB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-2C-33NB Details Description
Related parts for SIT3821AC-2C-33NB
IC CLK BUFFER 1:8 5.5GHZ 32MLF datasheet.pdf
VARISTOR 125V 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 240K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 130MA 3.4 OHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
M803 4C 4#23 PIN PLUG OM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf