SiTIME SIT3821AC-2D-25NZ
SIT3821AC-2D-25NZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-2D-25NZ
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AC-2D-25NZ.pdf
Availability of SIT3821AC-2D-25NZ
QUANTITY
SIT3821AC-2D-25NZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-2D-25NZ
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-2D-25NZ
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-2D-25NZ
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-2D-25NZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-2D-25NZ Details Description
Related parts for SIT3821AC-2D-25NZ
RESISTOR POWER ADJ 25 OHM 25W datasheet.pdf