SiTIME SIT3821AI-1C-25NE
SIT3821AI-1C-25NE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AI-1C-25NE
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AI-1C-25NE.pdf
Availability of SIT3821AI-1C-25NE
QUANTITY
SIT3821AI-1C-25NE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AI-1C-25NE
Internal Part NumberEIS-SIT3821AI-1C-25NE
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AI-1C-25NE
Related LinksSIT3821A, SIT3821AI-1C-25NE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AI-1C-25NE Details Description
Related parts for SIT3821AI-1C-25NE
FERRITE CHIP 30 OHM 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0508 datasheet.pdf
SWITCH DISCONNECT 150-250A 80VDC datasheet.pdf
FERRITE CHIP 31 OHM 1.5A 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SGE1510-2-1670A-5000C datasheet.pdf
MOD BRIDGE 1PH 8A D-72 datasheet.pdf
WIRE DUCT HINGED 8' datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
DC-DC 3W 2:1 INPUT DIP24 SINGLE datasheet.pdf