SiTIME SIT3821AI-1C-33EH
SIT3821AI-1C-33EH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AI-1C-33EH
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AI-1C-33EH.pdf
Availability of SIT3821AI-1C-33EH
QUANTITY
SIT3821AI-1C-33EH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AI-1C-33EH
Internal Part NumberEIS-SIT3821AI-1C-33EH
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AI-1C-33EH
Related LinksSIT3821A, SIT3821AI-1C-33EH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AI-1C-33EH Details Description
Related parts for SIT3821AI-1C-33EH
CBL RIBN 9COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 240PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M3 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 1% 15W datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CMOS +-5 V/ +5V 4 OHM DUAL SPST SWITCHES IC datasheet.pdf