SiTIME SIT3821AI-2C-25EY
SIT3821AI-2C-25EY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AI-2C-25EY
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AI-2C-25EY.pdf
Availability of SIT3821AI-2C-25EY
QUANTITY
SIT3821AI-2C-25EY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AI-2C-25EY
Internal Part NumberEIS-SIT3821AI-2C-25EY
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AI-2C-25EY
Related LinksSIT3821A, SIT3821AI-2C-25EY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AI-2C-25EY Details Description
Related parts for SIT3821AI-2C-25EY
IC TEST-BUS CONTROLLER 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.6 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA 8MSOP datasheet.pdf
RES 1.15 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FS/FD COVER 3P4W NON-NEMA 50A datasheet.pdf
SCD-THR 3.81/28/90F 1.5SN BK datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf