SiTIME SIT3821AI-2D-33EY
SIT3821AI-2D-33EY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AI-2D-33EY
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AI-2D-33EY.pdf
Availability of SIT3821AI-2D-33EY
QUANTITY
SIT3821AI-2D-33EY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AI-2D-33EY
Internal Part NumberEIS-SIT3821AI-2D-33EY
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AI-2D-33EY
Related LinksSIT3821A, SIT3821AI-2D-33EY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AI-2D-33EY Details Description
Related parts for SIT3821AI-2D-33EY
CABLE ASSY LC-LC XG AMPTRACS 7M datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD DL 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS IN-LINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf