SiTIME SIT3821AI-2D-33NE
SIT3821AI-2D-33NE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AI-2D-33NE
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AI-2D-33NE.pdf
Availability of SIT3821AI-2D-33NE
QUANTITY
SIT3821AI-2D-33NE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AI-2D-33NE
Internal Part NumberEIS-SIT3821AI-2D-33NE
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3821
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AI-2D-33NE
Related LinksSIT3821A, SIT3821AI-2D-33NE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AI-2D-33NE Details Description
Related parts for SIT3821AI-2D-33NE
IC 10MHZ Z80 CMOS SIO/3 44-QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC 1.5KA datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC PSOC 16K FLASH 1K 28SSOP datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf