SiTIME SIT3821AI-2D-33NG
SIT3821AI-2D-33NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AI-2D-33NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AI-2D-33NG.pdf
Availability of SIT3821AI-2D-33NG
QUANTITY
SIT3821AI-2D-33NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AI-2D-33NG
Internal Part NumberEIS-SIT3821AI-2D-33NG
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3821
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AI-2D-33NG
Related LinksSIT3821A, SIT3821AI-2D-33NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AI-2D-33NG Details Description
Related parts for SIT3821AI-2D-33NG
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V datasheet.pdf
IC MMIC VCO W/BUFF AMP 4X4QFN datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI GAUG 5V DIP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
350 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS datasheet.pdf