SiTIME SIT3821AI-2D-33NH
SIT3821AI-2D-33NH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AI-2D-33NH
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AI-2D-33NH.pdf
Availability of SIT3821AI-2D-33NH
QUANTITY
SIT3821AI-2D-33NH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AI-2D-33NH
Internal Part NumberEIS-SIT3821AI-2D-33NH
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AI-2D-33NH
Related LinksSIT3821A, SIT3821AI-2D-33NH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AI-2D-33NH Details Description
Related parts for SIT3821AI-2D-33NH
THYRISTOR SCR 10A 800V TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 120MA SOT-223 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 60mA 24-VQFN (4x4) datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 45V 12A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 0.819A 2W THT datasheet.pdf