SiTIME SIT3821AI-2D-33NY
SIT3821AI-2D-33NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AI-2D-33NY
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AI-2D-33NY.pdf
Availability of SIT3821AI-2D-33NY
QUANTITY
SIT3821AI-2D-33NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AI-2D-33NY
Internal Part NumberEIS-SIT3821AI-2D-33NY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3821
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AI-2D-33NY
Related LinksSIT3821A, SIT3821AI-2D-33NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AI-2D-33NY Details Description
Related parts for SIT3821AI-2D-33NY
AC/DC CONVERTER 5V 12V 25W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IGBT PHASE LEG TRENCH 600V SP1 datasheet.pdf
SSD 256GB 1.8" SATA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 680 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
POE GIGA-MCBASIC, 2TX/SSLX-SM131 datasheet.pdf
METRAL HDR STR PF 5X24 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf