SiTIME SIT3822AC-1B-25NG
SIT3822AC-1B-25NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1B-25NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AC-1B-25NG.pdf
Availability of SIT3822AC-1B-25NG
QUANTITY
SIT3822AC-1B-25NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1B-25NG
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1B-25NG
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3822
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1B-25NG
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1B-25NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1B-25NG Details Description
Related parts for SIT3822AC-1B-25NG
IC REG LDO 3.3V 0.8A D2PAK datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 28TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CORDSET MALE-FEMALE 12' 16/5 PVC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 41.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf