SiTIME SIT3822AC-1B-25NX
SIT3822AC-1B-25NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1B-25NX
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AC-1B-25NX.pdf
Availability of SIT3822AC-1B-25NX
QUANTITY
SIT3822AC-1B-25NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1B-25NX
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1B-25NX
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3822
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1B-25NX
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1B-25NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1B-25NX Details Description
Related parts for SIT3822AC-1B-25NX
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
LABEL 5X3" RED ON WHITE 50/PK datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf