SiTIME SIT3822AC-1B-33NE
SIT3822AC-1B-33NE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1B-33NE
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AC-1B-33NE.pdf
Availability of SIT3822AC-1B-33NE
QUANTITY
SIT3822AC-1B-33NE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1B-33NE
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1B-33NE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3822
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1B-33NE
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1B-33NE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1B-33NE Details Description
Related parts for SIT3822AC-1B-33NE
HEADER OPEN .018"DIA .300 6POS datasheet.pdf
DOUBLE WRAP STEEL TY E/H datasheet.pdf
CAP ALUM 8UF 450V AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 50A 240W TO3P LH datasheet.pdf
IC LIU SH T1/E1/J1 8CH 225BGA datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
LED PMI RECESSED 110VAC RED datasheet.pdf
RES 1.56K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN PC CARD datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf