SiTIME SIT3822AC-1B-33NX
SIT3822AC-1B-33NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1B-33NX
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AC-1B-33NX.pdf
Availability of SIT3822AC-1B-33NX
QUANTITY
SIT3822AC-1B-33NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1B-33NX
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1B-33NX
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1B-33NX
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1B-33NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1B-33NX Details Description
Related parts for SIT3822AC-1B-33NX
RES SMD 0.27 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC DIFF LINE TXRX H-S 64-TSSOP datasheet.pdf
BAG STATIC/MOISTURE 10X12" datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
HEATSHRINK ITCSN datasheet.pdf
RES SMD 17.8571K OHM 0.3W 1206 datasheet.pdf