SiTIME SIT3822AC-1D-25EZ
SIT3822AC-1D-25EZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1D-25EZ
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AC-1D-25EZ.pdf
Availability of SIT3822AC-1D-25EZ
QUANTITY
SIT3822AC-1D-25EZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1D-25EZ
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1D-25EZ
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1D-25EZ
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1D-25EZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1D-25EZ Details Description
Related parts for SIT3822AC-1D-25EZ
IC CONV PWM UVLO HV SOT223-4 datasheet.pdf
RES 680 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED RED 700MA 3.45X3.45 SMD datasheet.pdf
THERMISTOR PTC STANDARD +/-30% datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 3.88K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
KIT EVAL 5.0A THROTTLE CTRL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf