SiTIME SIT3822AC-2B-25NY
SIT3822AC-2B-25NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-2B-25NY
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AC-2B-25NY.pdf
Availability of SIT3822AC-2B-25NY
QUANTITY
SIT3822AC-2B-25NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-2B-25NY
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-2B-25NY
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-2B-25NY
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-2B-25NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-2B-25NY Details Description
Related parts for SIT3822AC-2B-25NY
RESISTOR METAL FILM 1W 2.00K OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 510 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ACCESSETHERLINX, TX/4 + FX-SM131 datasheet.pdf
MINI-COAX CABLE STRIPPER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DAUGHTER CARD KIT WW TV TUNER datasheet.pdf
IC MULTI X3 PASSIVE DIE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf