SiTIME SIT3822AC-2C-25EZ
SIT3822AC-2C-25EZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-2C-25EZ
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AC-2C-25EZ.pdf
Availability of SIT3822AC-2C-25EZ
QUANTITY
SIT3822AC-2C-25EZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-2C-25EZ
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-2C-25EZ
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-2C-25EZ
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-2C-25EZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-2C-25EZ Details Description
Related parts for SIT3822AC-2C-25EZ
TERM SOLDER PIN .140" .147"L datasheet.pdf
IC DUAL PWR SUPPLY MONITOR 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.49M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.40K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
PENTA BAND CELLULAR WHIP ANTENNA datasheet.pdf
MOD IGBT SLLIMM 14A 600V 25SDIP datasheet.pdf