SiTIME SIT3822AC-2D-33NY
SIT3822AC-2D-33NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-2D-33NY
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AC-2D-33NY.pdf
Availability of SIT3822AC-2D-33NY
QUANTITY
SIT3822AC-2D-33NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-2D-33NY
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-2D-33NY
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-2D-33NY
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-2D-33NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-2D-33NY Details Description
Related parts for SIT3822AC-2D-33NY
FIXED IND 95UH 100MA 200 MOHM TH datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 25NS 84PLCC datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG FLEX 32POS SKTS datasheet.pdf