SiTIME SIT3822AI-1C-25EY
SIT3822AI-1C-25EY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-1C-25EY
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AI-1C-25EY.pdf
Availability of SIT3822AI-1C-25EY
QUANTITY
SIT3822AI-1C-25EY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-1C-25EY
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-1C-25EY
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA