SiTIME SIT3822AI-2B-25EG
SIT3822AI-2B-25EG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-2B-25EG
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AI-2B-25EG.pdf
Availability of SIT3822AI-2B-25EG
QUANTITY
SIT3822AI-2B-25EG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-2B-25EG
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-2B-25EG
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AI-2B-25EG
Related LinksSIT3822A, SIT3822AI-2B-25EG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AI-2B-25EG Details Description
Related parts for SIT3822AI-2B-25EG
IC GATE OR 2CH 2-INP US8 datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.7PF 50V 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A 8DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
4997-13A REAR BARREL PUNCH datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf