SiTIME SIT3822AI-2B-33NH
SIT3822AI-2B-33NH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-2B-33NH
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AI-2B-33NH.pdf
Availability of SIT3822AI-2B-33NH
QUANTITY
SIT3822AI-2B-33NH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-2B-33NH
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-2B-33NH
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AI-2B-33NH
Related LinksSIT3822A, SIT3822AI-2B-33NH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AI-2B-33NH Details Description
Related parts for SIT3822AI-2B-33NH
IC VREF SHUNT ADJ 8SO datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf