SiTIME SIT3822AI-2B-33NX
SIT3822AI-2B-33NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-2B-33NX
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AI-2B-33NX.pdf
Availability of SIT3822AI-2B-33NX
QUANTITY
SIT3822AI-2B-33NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-2B-33NX
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-2B-33NX
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AI-2B-33NX
Related LinksSIT3822A, SIT3822AI-2B-33NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AI-2B-33NX Details Description
Related parts for SIT3822AI-2B-33NX
IC CLK DRIVER 1:10 SDRAM 52-BGA datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 22.05"L X 6.3"W datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 12R 8.25KV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOD323 datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 9SRT datasheet.pdf