SiTIME SIT3907AC-2F-33NM-78.336000
SIT3907AC-2F-33NM-78.336000 picture photo
Mfg. Part Number
SIT3907AC-2F-33NM-78.336000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC DCXO 78.336MHZ SMD
Datasheet Download
SIT3907AC-2F-33NM-78.336000.pdf
Availability of SIT3907AC-2F-33NM-78.336000
QUANTITY
SIT3907AC-2F-33NM-78.336000 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3907AC-2F-33NM-78.336000
Internal Part NumberEIS-SIT3907AC-2F-33NM-78.336000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT3907
PackagingBulk
TypeDCXO
Frequency78.336MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)34mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3907AC-2F-33NM-78.336000
Related LinksSIT3907AC-2F-, SIT3907AC-2F-33NM-78.336000 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3907AC-2F-33NM-78.336000 Details Description
Related parts for SIT3907AC-2F-33NM-78.336000
FLEX CABLE - AFF06A/AF06/AFE06T datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1.5W SMA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
IC AMP VIDEO MUX 2CH 8-SOIC datasheet.pdf
SIDACTOR SLIC ENHC 80V 30A 8SOIC datasheet.pdf
144CKT HDM B/P MOD;OPEN END datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X18 15NS 64QFP datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf