SiTIME SIT5000AICGE-33N0-25.000000Y
SIT5000AICGE-33N0-25.000000Y picture photo
Mfg. Part Number
SIT5000AICGE-33N0-25.000000Y
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ VCTCXO SMD
Datasheet Download
SIT5000AICGE-33N0-25.000000Y.pdf
Availability of SIT5000AICGE-33N0-25.000000Y
QUANTITY
SIT5000AICGE-33N0-25.000000Y Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT5000AICGE-33N0-25.000000Y
Internal Part NumberEIS-SIT5000AICGE-33N0-25.000000Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT5000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)33mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT5000AICGE-33N0-25.000000Y
Related LinksSIT5000AICGE-3, SIT5000AICGE-33N0-25.000000Y Datasheet, SiTIME Distributor
SIT5000AICGE-33N0-25.000000Y Details Description
Related parts for SIT5000AICGE-33N0-25.000000Y
IC REG SWTCHD CAP INV -3V SOT23 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 12PF 10V 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
KIT SAMPLE OPT MOUSE ADNS-5060 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf