SiTIME SIT8008ACA3-25E
SIT8008ACA3-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008ACA3-25E
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT8008ACA3-25E.pdf
Availability of SIT8008ACA3-25E
QUANTITY
SIT8008ACA3-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008ACA3-25E
Internal Part NumberEIS-SIT8008ACA3-25E
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008ACA3-25E
Related LinksSIT8008, SIT8008ACA3-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008ACA3-25E Details Description
Related parts for SIT8008ACA3-25E
RES 1.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
8311-1 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
COUNTER FRAME SZ3 datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
OSC MEMS 33.3330MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN 6 POS SIGNAL SOCKET RT. ANG datasheet.pdf
M804 20C 20#20HD SKT PLUG OM datasheet.pdf
CTV 46C MIXED SKT J/N RECP datasheet.pdf
TV 100C 100#22D PIN RECP datasheet.pdf
FAN DC 24V 120X38MM HIGH PERF datasheet.pdf