SiTIME SIT8008ACF7-25E
SIT8008ACF7-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008ACF7-25E
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V
Datasheet Download
SIT8008ACF7-25E.pdf
Availability of SIT8008ACF7-25E
QUANTITY
SIT8008ACF7-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008ACF7-25E
Internal Part NumberEIS-SIT8008ACF7-25E
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008ACF7-25E
Related LinksSIT8008, SIT8008ACF7-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008ACF7-25E Details Description
Related parts for SIT8008ACF7-25E
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
CONN SOCKET 60POS R/A .050" GOLD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG ORANGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
THERMAL PAD 20X10X2MM datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf