SiTIME SIT8008ACL1-28E
SIT8008ACL1-28E picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008ACL1-28E
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V
Datasheet Download
SIT8008ACL1-28E.pdf
Availability of SIT8008ACL1-28E
QUANTITY
SIT8008ACL1-28E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008ACL1-28E
Internal Part NumberEIS-SIT8008ACL1-28E
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008ACL1-28E
Related LinksSIT8008, SIT8008ACL1-28E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008ACL1-28E Details Description
Related parts for SIT8008ACL1-28E
RES SMD 470K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN FFC TOP 14POS 2.54MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.11A 250 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
FUSE 12KV 20A 2.5" OIL datasheet.pdf