SiTIME SIT8008ACL2-25E
SIT8008ACL2-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008ACL2-25E
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT8008ACL2-25E.pdf
Availability of SIT8008ACL2-25E
QUANTITY
SIT8008ACL2-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008ACL2-25E
Internal Part NumberEIS-SIT8008ACL2-25E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT8008
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008ACL2-25E
Related LinksSIT8008, SIT8008ACL2-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008ACL2-25E Details Description
Related parts for SIT8008ACL2-25E
RES SMD 47K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BAG NOTEBOOK NYLON TOP-LOAD datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 4KX9 32-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
HIGH SPEED CONN 1.27MM PITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.67A 110 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 12V 1.6A datasheet.pdf