Murata Electronics North America GRM40X7R104K25C500
GRM40X7R104K25C500 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40X7R104K25C500
Datasheet Download
GRM40X7R104K25C500.pdf
Availability of GRM40X7R104K25C500
QUANTITY
GRM40X7R104K25C500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40X7R104K25C500
Internal Part NumberEIS-GRM40X7R104K25C500
Delivery TimeIn stock, ship GRM40X7R104K25C500 today.
SeriesGRM40X7R10
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40X7R104K25C500
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40X7R1, GRM40X7R104K25C500 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40X7R104K25C500 Details Description
Related parts for GRM40X7R104K25C500
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 75A 8DFN datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf