SiTIME SIT8008ACL8-30E
SIT8008ACL8-30E picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008ACL8-30E
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.0V
Datasheet Download
SIT8008ACL8-30E.pdf
Availability of SIT8008ACL8-30E
QUANTITY
SIT8008ACL8-30E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008ACL8-30E
Internal Part NumberEIS-SIT8008ACL8-30E
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008ACL8-30E
Related LinksSIT8008, SIT8008ACL8-30E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008ACL8-30E Details Description
Related parts for SIT8008ACL8-30E
CONN HEADER 16POS .100 R/A DL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 40W datasheet.pdf
IC MUX 2-IN CMOS LOGIC HS 16SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 1200PF 1% 100V 2220 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 13.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" T/H GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.78 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CABLE 14POS .100 JUMPER 3.6 INCH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC FPGA 233 I/O 256VFBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf