SiTIME SIT8008ACU2-30S
SIT8008ACU2-30S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008ACU2-30S
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.0V
Datasheet Download
SIT8008ACU2-30S.pdf
Availability of SIT8008ACU2-30S
QUANTITY
SIT8008ACU2-30S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008ACU2-30S
Internal Part NumberEIS-SIT8008ACU2-30S
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4.3µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008ACU2-30S
Related LinksSIT8008, SIT8008ACU2-30S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008ACU2-30S Details Description
Related parts for SIT8008ACU2-30S
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
CONV DC-DC 66W 48VIN 1.8V SMD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf