Sullins Connector Solutions RMC50DRTS-S93
RMC50DRTS-S93 picture photo
Mfg. Part Number
RMC50DRTS-S93
Datasheet Download
RMC50DRTS-S93.pdf
Availability of RMC50DRTS-S93
QUANTITY
RMC50DRTS-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMC50DRTS-S93
Internal Part NumberEIS-RMC50DRTS-S93
Series-
PackagingTray
Number of Positions100
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMC50DRTS-S93
Related LinksRMC50D, RMC50DRTS-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMC50DRTS-S93 Details Description
Related parts for RMC50DRTS-S93
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC CHARGER LI-ION DL 10-DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TOOL CLIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 277/480VAC datasheet.pdf