SiTIME SIT8008AI-21-33E-21.474837G
SIT8008AI-21-33E-21.474837G picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AI-21-33E-21.474837G
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 21.474837MHZ SMD
Datasheet Download
SIT8008AI-21-33E-21.474837G.pdf
Availability of SIT8008AI-21-33E-21.474837G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SIT8008AI-21-33E-21.474837G Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AI-21-33E-21.474837G
Internal Part NumberEIS-SIT8008AI-21-33E-21.474837G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT8008
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency21.474837MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AI-21-33E-21.474837G
Related LinksSIT8008AI-21-, SIT8008AI-21-33E-21.474837G Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AI-21-33E-21.474837G Details Description
Related parts for SIT8008AI-21-33E-21.474837G
CONN RCA JACK METAL R/A YEL PCB datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU I2C 8-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 78UH 460MA 800 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
8352-8 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 2A datasheet.pdf
RES 127K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf