SiTIME SIT8008AI-22-33S-3.686400G
SIT8008AI-22-33S-3.686400G picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AI-22-33S-3.686400G
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 3.6864MHZ H/LV-CMOS SMD
Datasheet Download
SIT8008AI-22-33S-3.686400G.pdf
Availability of SIT8008AI-22-33S-3.686400G
QUANTITY
SIT8008AI-22-33S-3.686400G Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AI-22-33S-3.686400G
Internal Part NumberEIS-SIT8008AI-22-33S-3.686400G
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT8008
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency3.6864MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.3µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AI-22-33S-3.686400G
Related LinksSIT8008AI-22-, SIT8008AI-22-33S-3.686400G Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AI-22-33S-3.686400G Details Description
Related parts for SIT8008AI-22-33S-3.686400G
IC ADC 8BIT CMOS 32MSPS 28-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V 30W OUT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 250V 2.3A D2PAK datasheet.pdf
CONN RECEPT 110POS TYPE A R/A datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 30" H2O 8SMD datasheet.pdf
CONN HDR 60POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CONN GROMMET datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf