SiTIME SIT8008AI-32-33E-37.125000X
SIT8008AI-32-33E-37.125000X picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AI-32-33E-37.125000X
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 37.125MHZ H/LV-CMOS SMD
Datasheet Download
SIT8008AI-32-33E-37.125000X.pdf
Availability of SIT8008AI-32-33E-37.125000X
QUANTITY
SIT8008AI-32-33E-37.125000X Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AI-32-33E-37.125000X
Internal Part NumberEIS-SIT8008AI-32-33E-37.125000X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT8008
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency37.125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AI-32-33E-37.125000X
Related LinksSIT8008AI-32-, SIT8008AI-32-33E-37.125000X Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AI-32-33E-37.125000X Details Description
Related parts for SIT8008AI-32-33E-37.125000X
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 1.2A SYNC 8WSON datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V 10% BP 1812 datasheet.pdf
VARISTOR 351V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 480MA 300 MOHM datasheet.pdf
SQ. FLANGE RECEPT BACKSHELL NICK datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf