SiTIME SIT8008AI-73-33E-12.000000G
SIT8008AI-73-33E-12.000000G picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AI-73-33E-12.000000G
Brief Description
OSC MEMS 12.000MHZ H/LV-CMOS SMD
Datasheet Download
SIT8008AI-73-33E-12.000000G.pdf
Availability of SIT8008AI-73-33E-12.000000G
QUANTITY
SIT8008AI-73-33E-12.000000G Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AI-73-33E-12.000000G
Internal Part NumberEIS-SIT8008AI-73-33E-12.000000G
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AI-73-33E-12.000000G
Related LinksSIT8008AI-73-, SIT8008AI-73-33E-12.000000G Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AI-73-33E-12.000000G Details Description
Related parts for SIT8008AI-73-33E-12.000000G
MODULE RCVR RFPIC 315MHZ datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 150V 150A TO-220 datasheet.pdf
RELAY SSR 5A 240VAC AC OUT QC datasheet.pdf
IC PHOTO DETECT AMBIENT 5-DFN datasheet.pdf
FIXED IND 20UH 16A 7 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 0.11 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
EMITR FOR E3HF-1 PHOTO THRU-BEAM datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf