SiTIME SIT8008AI-82-33E-91.500000X
SIT8008AI-82-33E-91.500000X picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AI-82-33E-91.500000X
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 91.5MHZ H/LV-CMOS SMD
Datasheet Download
SIT8008AI-82-33E-91.500000X.pdf
Availability of SIT8008AI-82-33E-91.500000X
QUANTITY
SIT8008AI-82-33E-91.500000X Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AI-82-33E-91.500000X
Internal Part NumberEIS-SIT8008AI-82-33E-91.500000X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT8008
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency91.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AI-82-33E-91.500000X
Related LinksSIT8008AI-82-, SIT8008AI-82-33E-91.500000X Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AI-82-33E-91.500000X Details Description
Related parts for SIT8008AI-82-33E-91.500000X
IC REG QD BCK/LINEAR 48-LQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4X BELLY LANYARD PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 12POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 4.06M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 28POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HOLD DOWN BLADE datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS PNL MNT SKT M27 datasheet.pdf