SiTIME SIT8008AIB3-25E
SIT8008AIB3-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AIB3-25E
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT8008AIB3-25E.pdf
Availability of SIT8008AIB3-25E
QUANTITY
SIT8008AIB3-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AIB3-25E
Internal Part NumberEIS-SIT8008AIB3-25E
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AIB3-25E
Related LinksSIT8008, SIT8008AIB3-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AIB3-25E Details Description
Related parts for SIT8008AIB3-25E
RES 681 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PROGRAM 2.630V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN FFC CIC RCPT 9POS 2.54MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK CPU 28MM SQ BLK W/TAPE datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG ADJ 0.96A 6SON datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 312.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf