Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y112113K1000T9R
Y112113K1000T9R picture photo
Mfg. Part Number
Y112113K1000T9R
Brief Description
RES SMD 13.1K OHM 0.16W 2512
Datasheet Download
Y112113K1000T9R.pdf
Availability of Y112113K1000T9R
QUANTITY
Y112113K1000T9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y112113K1000T9R
Internal Part NumberEIS-Y112113K1000T9R
SeriesSMR1D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.1k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.16W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y112113K1000T9R
Y112113K1000T9R Details Description
Related parts for Y112113K1000T9R
RES SMD 576 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 533MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
REPLACEMENT PART FOR CRIMP DIE datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100" STACKER datasheet.pdf
SIDE ELEMENT LEFT W/FOOT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
IC PMU DC/DC CTLR 96BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS INLINE SKT datasheet.pdf