SiTIME SIT8008AIE2-25E
SIT8008AIE2-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AIE2-25E
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT8008AIE2-25E.pdf
Availability of SIT8008AIE2-25E
QUANTITY
SIT8008AIE2-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AIE2-25E
Internal Part NumberEIS-SIT8008AIE2-25E
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AIE2-25E
Related LinksSIT8008, SIT8008AIE2-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AIE2-25E Details Description
Related parts for SIT8008AIE2-25E
SCOTCH CODE REFILL # 6 datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 100MA 500 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 210MA 1.4 OHM datasheet.pdf
RES 397K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SOLDER 63/37 25AWG 1LB datasheet.pdf
INDICATOR 10MM FIXED YE 12V WIRE datasheet.pdf
RES 91 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf