SiTIME SIT8008AIF3-28S
SIT8008AIF3-28S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AIF3-28S
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V
Datasheet Download
SIT8008AIF3-28S.pdf
Availability of SIT8008AIF3-28S
QUANTITY
SIT8008AIF3-28S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AIF3-28S
Internal Part NumberEIS-SIT8008AIF3-28S
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4.3µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AIF3-28S
Related LinksSIT8008, SIT8008AIF3-28S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AIF3-28S Details Description
Related parts for SIT8008AIF3-28S
TERM BLOCK HDR 16POS 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 2.93V SOT143-4 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 6TDFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 2.15M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD123 datasheet.pdf