SiTIME SIT8008AIF8-25S
SIT8008AIF8-25S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AIF8-25S
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT8008AIF8-25S.pdf
Availability of SIT8008AIF8-25S
QUANTITY
SIT8008AIF8-25S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AIF8-25S
Internal Part NumberEIS-SIT8008AIF8-25S
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AIF8-25S
Related LinksSIT8008, SIT8008AIF8-25S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AIF8-25S Details Description
Related parts for SIT8008AIF8-25S
IC DSP FIXED POINT 688FCBGA datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 41POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
LSF-SMD 3.50/12/180 SN BK RL datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 70POS datasheet.pdf