SiTIME SIT8008AIL7-33S
SIT8008AIL7-33S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AIL7-33S
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.3V
Datasheet Download
SIT8008AIL7-33S.pdf
Availability of SIT8008AIL7-33S
QUANTITY
SIT8008AIL7-33S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AIL7-33S
Internal Part NumberEIS-SIT8008AIL7-33S
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4.3µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AIL7-33S
Related LinksSIT8008, SIT8008AIL7-33S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AIL7-33S Details Description
Related parts for SIT8008AIL7-33S
MOSFET N-CH 800V 44A ISOPLUS264 datasheet.pdf
RACK STEEL 31.5X21X30 BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 247MA 730 MOHM datasheet.pdf