SiTIME SIT8208AI-3F-33E-25.000000X
SIT8208AI-3F-33E-25.000000X picture photo
Mfg. Part Number
SIT8208AI-3F-33E-25.000000X
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ SMD
Datasheet Download
SIT8208AI-3F-33E-25.000000X.pdf
Availability of SIT8208AI-3F-33E-25.000000X
QUANTITY
SIT8208AI-3F-33E-25.000000X Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8208AI-3F-33E-25.000000X
Internal Part NumberEIS-SIT8208AI-3F-33E-25.000000X
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT8208
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)33mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)31mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8208AI-3F-33E-25.000000X
Related LinksSIT8208AI-3F-, SIT8208AI-3F-33E-25.000000X Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8208AI-3F-33E-25.000000X Details Description
Related parts for SIT8208AI-3F-33E-25.000000X
LAMP CCFL 2340V 2.6MM X 600MM datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPST 16A QC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMCJ datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 28POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf