Susumu URG3216L-683-L-T05
URG3216L-683-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG3216L-683-L-T05
Brief Description
RES SMD 68K OHM 0.01% 1/4W 1206
Datasheet Download
URG3216L-683-L-T05.pdf
Availability of URG3216L-683-L-T05
QUANTITY
URG3216L-683-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG3216L-683-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG3216L-683-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesURG Thin Film Chip Resistor
Featured ProductURG Series
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG3216L-683-L-T05
Related LinksURG3216L-, URG3216L-683-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG3216L-683-L-T05 Details Description
Related parts for URG3216L-683-L-T05
RES SMD 6.04K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 5V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.38V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
FUSE FAST ACT MIDGET .200A 600V datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V 0603 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 569 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf