SiTIME SIT8924AA-32-33E-27.000000Y
SIT8924AA-32-33E-27.000000Y picture photo
Mfg. Part Number
SIT8924AA-32-33E-27.000000Y
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
SIT8924AA-32-33E-27.000000Y.pdf
Availability of SIT8924AA-32-33E-27.000000Y
QUANTITY
SIT8924AA-32-33E-27.000000Y Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8924AA-32-33E-27.000000Y
Internal Part NumberEIS-SIT8924AA-32-33E-27.000000Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT8924
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)4.8mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8924AA-32-33E-27.000000Y
Related LinksSIT8924AA-32-, SIT8924AA-32-33E-27.000000Y Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8924AA-32-33E-27.000000Y Details Description
Related parts for SIT8924AA-32-33E-27.000000Y
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 26.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 4A DO201AD datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 8K OHM 16SOIC datasheet.pdf
FERRITE BEAD 6A RADIAL LEAD datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.09 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
FIXED IND 910NH 270MA 2.05 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf