SiTIME SIT9001AC-2-33S3
SIT9001AC-2-33S3 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AC-2-33S3
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT9001AC-2-33S3.pdf
Availability of SIT9001AC-2-33S3
QUANTITY
SIT9001AC-2-33S3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AC-2-33S3
Internal Part NumberEIS-SIT9001AC-2-33S3
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)34mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AC-2-33S3
Related LinksSIT9001A, SIT9001AC-2-33S3 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AC-2-33S3 Details Description
Related parts for SIT9001AC-2-33S3
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24DIP datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 5SOT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.21 OHM 1% 30W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
500 TB RISING CLAMP 45D datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
Low Cost, 300 MHz Voltage Feedback Amplifiers IC datasheet.pdf