SiTIME SIT9001AC-3-18D1
SIT9001AC-3-18D1 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AC-3-18D1
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V
Datasheet Download
SIT9001AC-3-18D1.pdf
Availability of SIT9001AC-3-18D1
QUANTITY
SIT9001AC-3-18D1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AC-3-18D1
Internal Part NumberEIS-SIT9001AC-3-18D1
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AC-3-18D1
Related LinksSIT9001A, SIT9001AC-3-18D1 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AC-3-18D1 Details Description
Related parts for SIT9001AC-3-18D1
MOSFET N-CH 60V 60A TO220AB datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 19POS datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
HYDRAULIC HOSE 6'LG 10 000 PSI datasheet.pdf
RES 203 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR SNGL 0.100" SMT datasheet.pdf