SiTIME SIT9001AC-3-18E4
SIT9001AC-3-18E4 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AC-3-18E4
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V
Datasheet Download
SIT9001AC-3-18E4.pdf
Availability of SIT9001AC-3-18E4
QUANTITY
SIT9001AC-3-18E4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AC-3-18E4
Internal Part NumberEIS-SIT9001AC-3-18E4
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-2.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AC-3-18E4
Related LinksSIT9001A, SIT9001AC-3-18E4 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AC-3-18E4 Details Description
Related parts for SIT9001AC-3-18E4
CONN HEADER .100 SINGL STR 17POS datasheet.pdf
TRANS NPN 70V 2A SOT-223 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FREE HANGING HDR POWERBLADE datasheet.pdf
FIXED IND 47MH 45MA 120 OHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 144TQFP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
1" HELAWRAP APP TOOL BLU 10/PK datasheet.pdf